Airplay je typická „Apple“ technologie. Alternativa k DLNA která lépe a spolehlivěji funguje, je ale (oficiálně) podporována pouze na zařízeních nebo softwarem Apple (iOS zařízení, iTunes) a co do kvality patří spíše do světa spotřební elektroniky než mezi fandy skutečného Hi-Fi nebo hi-end audia.
Vývojáři britského Arcam (A&R Cambridge Ltd), jednoho z nemnoha výrobců špičkového audia, který si stále drží nezávislost a výrobní linky na starém kontinentě (airDAC bychom ale šacovali spíše na asijskou provenienci), jsou ale zjevně jiného názoru a navrhli proto AirPlay přijímač (podporuje WiFi i ethernet) se špičkovým 24 bitovým DAC Texas Instruments. Osazeny jsou dokonce i digitální výstupy s nimiž můžete připojit ještě kvalitnější externí DAC.
400 liber na druhou stranu není málo, zejména pokud si uvědomíte, že Apple TV (která je asi nejlépe vybaveným Airplay přijímačem – ovšem pouze s digitálními výstupy) stojí méně než čtvrtinu. Navíc AirPlay podporuje pouze digitální formáty „posvěcené“ výrobcem – tedy buď ztrátové MP3 a AAC, nebo bezztrátové AAC, nikoliv ale mnohem populárnější FLAC.
Je škoda, že Logitech ukončil další vývoj a výrobu skvělých Squeezeboxů ( ), fandové kvalitního zvuku z digitálních hudebních knihoven tak budou muset hledat náhradu. Podpora DLNA, přístroje Sonos ani standard Airplay to ale nejspíš nebudou.
Mimochodem, pod podobným názvem „Air DAC“ nabízí firma NuForce poněkud primitivní bezdrátovou sadu (používá vlastní vysílač na frekvenci 2,4GHz , nikoliv AirPlay) pro přenos audia z USB portu nebo iOS zařízení.